UKB Teknik Gücü

                                                                                 

 

UKB bir genel ADLİ BİLİMLER KRİMİNAL LABORATUVARIDIR

Özellikle Türkiye’de ve Avrupa kıtası ülkeleri ile Başkaca ülkelerdeki Adli olaylara çok hassas ve derinlikli - hüküm verilmeye kadar giden, sonuç odaklı kriminal çalışmalar ve DEŞİFRE’ler yapmaktadır.

Teknik çalışmalarının % 90’ ı Türk ve Dünya yargısından gelen iş emirleri üzerine Mahkemelere ve Cumhuriyet Savcılıklarına yapılmaktadır.

Almanya-İsveç-İsviçre-Fransa-İngiltere-Amerika Birleşik Devletleri-Balkan Ülkeleri ile Rusya’ daki adli makamlara ve avukatlara Faili meçhul olaylar, Görüntülerden şahıs tespitleri, Komple dava dosyasına Deşifre çalışmaları yapılmaktadır.

Bu çalışmalar ilgili ülkelerin Ankara’ daki Büyükelçiliklerinin UKB ile kendi mahkemelerinin duruşma gününde buluşulmasını programlayıp iş ücretini yatırmalarını müteakip gereğinde yabancı ülke mahkemelerine Uzman gönderilmesiyle sonlanmaktadır.

Yabancı ülke mahkemeleri genelde UKB’ den SES ANALİZİ İLE SESİN KİME AİT OLDUĞUNUN TESPİTİ yaptırılmakta, bu çalışmalar şüphelinin sesinin usulüne göre huzurda alınmasıyla teknik çalışma istemektedirler. Haliyle konular sadece bu olmayıp özellikle Silahlı Çatışmalar, Cinsel tacizler, Görüntüden şahıs tespitleri, Görüntü iyileştirmeleri, HTS haritalamaları, Evrakta sahtecilik tahrifat, Adli belge incelemeleri ve GENEL DOSYA İNCELEMESİ-DEŞİFRE ile sonlandırılan çok değerli Adli sonuçlar elde edilmektedir. Konularının tamamı Uluslararası Adli Kriminal Akreditasyonuna sahiptir.

UKB – ULUSAL KRİMİNAL BÜRO Ülkemizdeki Gerçek Genel Akreditasyona sahip  JANDARMA KRİMİNBAL DAİRE BAŞKANLIĞI, POLİS KRİMİNAL DAİRE BAŞKANLIĞI, yanı sıra  ULUSAL KRİMİNAL BÜRO olarak Teknik Çalışmaları Uluslararası alanda kabul gören üç kuruluştan biridir.

--

UKB’ ye Mahkemeler ve C.Savcılıkları gibi yargıdan gelen iş talimatları sorgulanmadan derhal gereği yapılıp sonuç odaklı çalışılır. Özelden ve Sn. Avukatlardan gelen işler ise önce derinlikli olarak sorgulanır. Beklentilerde bir gerçek dışılık yok ise değerlendirilmek üzere 4 Kişilik UKB yönetimine sunulur. Sadece doğru, sadece dürüst ve haklılığın ispatı konu ise o Özel müracaata UKB kurulu yapılması yönünde karar verir.

Kapasitesinin % 90- 95 arası oranda Türk ve Dünya yargısına hizmet vermekte olan UKB’ de şayet kontenjan müsait ise özel işler kabul edilir.

Saygıyla duyurulur.

 

 

ÇOK GENİŞ TEKNİK İMKANLARA SAHİP OLAN, DÜNYA ÇAPINDA TÜM DONANIMLAR VE PERSONELİNE MALİK, ADLİ HER KONUDA 55.000'E YAKIN TECRÜBEDE, AKREDİTASYONLA RESMİLEŞMİŞ TEK ÖZEL KURULUŞ UKB'DEN GÖRÜNTÜLER